Situácia, ktorú posledné mesiace všetci intenzívne prežívame, zmenila naše životy v niektorých smeroch od úplných základov. Pandémia spojená s koronavírusom urobila škrt nejednému z nás aj v rámci cestovania. Pripravili sme si článok, v ktorom váme dáme tipy, kam je už bezpečné vycestovať počas tohto leta.
Väčšina európskych krajín je teraz znovu otvorená, takže môžete cestovať po Európe, no stále s určitými obmedzeniami. Pred rezerváciou a naplánovaním dovolenky získajte čo najviac informácií, aby ste sa vyhli problémom pri vstupe do danej krajiny alebo pri odchode z nej. Ktoré krajiny je bezpečné navštíviť?
Rakúsko
Rakúsko 16. júna znovu otvorilo svoje hranice a zrušilo požiadavku karantény pre prichádzajúcich cestujúcich z EÚ s výnimkou Spojeného kráľovstva, Švédska, Španielska a Portugalska. Rakúsko je úžasné miesto, kde môžete stráviť peknú letnú dovolenku. Keďže sa nachádza hneď vedľa Slovenska, môžete sa tam dostať rýchlo a pohodlne autom a vyhnúť sa tak preplnenému letisku či železničnej stanici. Sada kufrov, ktorú si zoberiete so sebou, sa vám tiež určite do auta bez problémov zmestí.
Chorvátsko
Chorvátsko patrí k obľúbeným dovolenkovým destináciám Slovákov už dlhé obdobie. Krajina otvorila hranice občanom Nemecka a deviatich ďalších štátov EÚ, vrátane Slovenska. Užite si krásne chorvátske pláže a more aj vy.
TIP: Pozrite si našu širokú ponuku kufrov, z ktorej si vyberiete vhodný kufor na dovolenku aj vy.
Slovinsko
Slovinsko oficiálne vyhlásilo koniec pandémie a hranice krajiny boli otvorené 15. mája. Hranice sa otvorili nielen pre Európanov, ale aj pre obyvateľov tretích krajín. Aj táto krajina ponúka veľa krásnych miest, takže ak premýšľate kam sa vybrať, Slovinsko je skvelou voľbou.
Taliansko
Od 3. júna môžu občania krajín EÚ cestovať aj do Talianska. Krajina má niekoľko úžasných pláží, kde môžete stráviť letnú dovolenku, ale aj niektoré z najkrajších hôr v Európe. Nezabudnite na jedlo a veľký počet prvotriednych reštaurácií, ktoré tam môžete počas svojho pobytu navštíviť.
UPOZORNENIE: Prihliadajte na skutočnosť, že článok bol napísaný v júli 2020 a medzičasom sa mohla situácia opäť zmeniť.