Výber príručnej batožiny vás môže potrápiť, ale my vám odporučíme tipy, vďaka ktorým to s ľahkosťou zvládnete. Pokiaľ už máte skúsenosti s cestovaním, pravdepodobne ste sa najčastejšie stretli s dilemou, či si kúpiť plastový alebo látkový kufor 55x40x20.
Každý z týchto kufrov má svoje výhody aj nevýhody, ktoré je pri výbere dôležité zvážiť. Aj vďaka tomu sa vaša kúpa môže zjednodušiť. Podľa čoho si vybrať a na ktoré faktory by ste sa mali zamerať? Na to všetko sa pozrieme bližšie v tomto článku!
Kufor 55x40x20 cm
Pri výbere je kľúčové zvážiť aj rozmer kufra. Skvelým riešením je rozmer 55x40x20 cm, ktorý sa odporúča z viacerých hľadísk. V prvom rade je to rozmer, ktorý je nastavený v rámci viacerých leteckých spoločností.
To znamená, že na letisku vás už nezastihne a vy s batožinou prejdete bez akýchkoľvek problémov, ktoré by sa teoreticky mohli vyskytnúť pri nedodržaní odporúčaných rozmerov. To je hlavný dôvod, prečo sa kufor 55x40x20 cm odporúča. Okrem toho je veľmi praktický a mimoriadne kompaktný. To znamená, že doňho zmestíte všetko potrebné.
Prečo si vybrať plastový kufor?
Plastové kufre sa najčastejšie vyrábajú z materiálov ako je ABS plast alebo polykarbonát. V našej ponuke nájdete plastové kufre, ktoré sú vyrobené z vysoko odolných materiálov. Tie zabezpečia väčšiu pevnosť kufra a zároveň aj odolnosť. Plastové kufre sa inak nazývajú aj ako škrupinové a vynikajú svojou vodoodolnosťou. To znamená, že sú vyrobené z nepremokavých materiálov, vďaka čomu udržia prepravované veci v suchu a maximálnom bezpečí.
Čo sa týka nevýhod, plastové kufre môžu byť o čosi ťažšie v porovnaní s látkovými kuframi. Všetko to však záleží hlavne od použitého materiálu. Okrem iného, sú menej flexibilné pri balení, takže sa nedajú v prípade potreby rozšíriť. Ich priestor je tak fixný.
Prečo si vybrať látkový kufor?
Látkové kufre sa vyrábajú z nylonu alebo polyesteru. To im zaručuje ľahkosť a pružnosť. Medzi ich hlavné benefity patrí nižšia hmotnosť, viac úložného priestoru a rýchly prístup k veciam. Obsahujú aj externé vrecká, vďaka ktorým sú pri balení flexibilnejšie a zmestí sa do nich výrazne viac vecí. Výhodou je aj lepšia cena.
Samozrejme, aj látkové kufre majú svoje nevýhody. Napríklad, zvyknú byť v náročnejších podmienkach menej odolnejšie a ľahšie podľahnú napríklad škrabancom. Pokiaľ nie sú špeciálne upravené, môžu tiež nasiaknuť vodu, čím strácajú schopnosť chrániť obsah kufra.
To, aký kufor si vo výsledku vyberiete záleží hlavne od vašich preferencií a požiadaviek. Pokiaľ hľadáte odolnosť, vyššiu bezpečnosť a elegantný dizajn, škrupinové kufre budú pre vás ideálne. Na druhej strane, látkové kufre vynikajú svojou nízkou hmotnosťou, flexibilitou a praktickými riešeniami.