Barion Pixel Na čo sa zamerať pri výbere kvalitných cestovných kufrov? | Pobalsa.sk

Kvalitné cestovné kufre: Aký materiál je najvhodnejší?

15.12.2023

Kvalitné cestovné kufre: Aký materiál je najvhodnejší?

Hľadáte ideálny kufor na časté cestovanie? V tom prípade sa zamerajte na výber vhodného materiálu!

Kufor patrí medzi neoddeliteľnú súčasť každého milovníka cestovania. Vyniká svojimi praktickými, ale aj estetickými funkciami. Aby však tento doplnok na cestovanie spĺňal svoje funkcie tak, ako má, musí byť vyrobený z vhodného materiálu. Ako si vybrať ten správny pre kvalitné cestovné kufre?

Poznáte to. Základným parametrom pri výbere kufra je pre vás cena, prípadne dizajn. Áno, ide tiež o kľúčové faktory, ktoré dokážu veľa napovedať o celkovom prevedení kufra, no nie vždy sa oplatí zamerať len na to. Rozhodujúci je tiež materiál. Keďže sa v súčasnej dobe vyrábajú cestovné kufre v rôznych materiáloch, pripravili sme si pre vás stručný prehľad, aby ste si vedeli vybrať ten najvhodnejší materiál kufra.

Textil a jeho benefity

Textil sa považuje za jeden z najobľúbenejších a zároveň aj najčastejšie používaných materiálov na výrobu cestovných kufrov. Aké prináša výhody? Látková batožina vyniká predovšetkým v množstve vreciek, ktoré obsahuje. Môžete si do nich uložiť rôzne veci, drobnosti, a to bez toho, aby ste museli otvoriť kufor. Tieto vrecká sa totiž najčastejšie nachádzajú práve na vonkajšej strane.

Vedeli ste, že: látkové cestovné kufre majú aj možnosť rozšírenia? Preto, ak sa vám do klasického obsahu kufra nezmestia všetky veci, nemusíte sa strachovať. Postačí len rozopnúť zips na to určený a objem kufra sa automaticky zväčší.

Škrupinové kvalitné cestovné kufre

Škrupinové kufre sú veľmi obľúbené najmä z dôvodu, že sa vyrábajú z veľmi kvalitného a odolného materiálu. Najčastejšie ide o špeciálny plast. Preto, ak si zakúpite cestovný kufor vyrobený z takto odolného materiálu, máte zaručenú jeho dlhú životnosť a pevnosť.

Nemusíte sa báť toho, že by sa vám pri manipulácii s kufrom poškodil jeho obsah, pretože škrupina ho dostatočne chráni. Kvalitné cestovné kufre vyrobené z polykarbonátu, ABS alebo polypropylénu vynikajú aj jednoduchou údržbou. Ak sa zašpiní povrch, ľahko ho očistíte navlhčenou handričkou.

Kufre vyrobené z hliníka

Pokiaľ vyžadujete od cestovného kufra ešte vyššiu odolnosť, riešením sú hliníkové kufre. Materiál, akým je hliník, vyniká predovšetkým svojou hmotnosťou. Ide o veľmi ľahký kov a preto sú aj kufre vyrobené z tohto materiálu nízkej hmotnosti, čo určite pri jeho manipulácii oceníte. Cena týchto kufrov je však v porovnaní s inými druhmi materiálov podstatne vyššia, preto s tým treba pri kúpe počítať.

Okrem vhodného materiálu berte pri výbere kufra do úvahy aj odolnosť, stránku dizajnu a bezpečnosti. Každý kufor by mal byť vybavený integrovaným zámkom. Ak ho nezahŕňa, je ho možné dokúpiť. Čo sa týka dizajnu, na výber máte množstvo zaujímavých motívov, z ktorých si môžete vyberať.

Rubriky blogu

ODU4YjhmY