Barion Pixel Ako označiť kufor | Pobalsa.sk

Ako označiť kufor do lietadla? Tieto tipy sa vám určite zídu.

12.03.2018

Ako označiť kufor do lietadla? Tieto tipy sa vám určite zídu.

Správne označenie batožiny znamená, že o ňu neprídete.

Pri cestovaní sa častokrát stáva, že sa batožina na letisku jednoducho stratí. Ak sa nechcete zbytočne celý let stresovať, či sa k vám vaša batožina po pristátí dostane, tak je najlepšie si ju dobre označiť. V tomto článku vám dáme pár tipov ako na to.

Podaná batožina a čo do nej nepatrí.

Za podanú batožinu sa považuje tá batožina, ktorú odovzdáte pri check-in pulte a je umiestnená v batožinovom priestore lietadla. Neodporúča sa v tejto batožine mať zbalené peniaze, šperky, cenné kovy, obchodné dokumenty, pasy, kreditky a im podobné veci. Najlepšie urobíte, ak si túto batožinu za príplatok poistíte, pretože letecké spoločnosti nezodpovedajú za jej stratu ani poškodenie. Spomínané predmety je lepšie mať pri sebe, teda v príručnej batožine.

Tipy ako označiť svoj kufor, tak aby ste ho nestratili.

Asi medzi tie najproblémovejšie patria čierne kufre, ktoré má väčšina cestujúcich. A tak sa môže stať, že si ich jednoducho zameníte. Preto je dobré si kufor označiť, napríklad nejakou farebnou stužkou či gumičkou. Chýbať by určite nemala ani vaša menovka s adresou.

Najlepšie sú na cestovanie plastové kufre, predovšetkým z hľadiska bezpečnosti vecí, pretože takéto kufre sú veľmi pevné. Látkové kufre sa ľahšie poškodia. Dobré je zabaliť si ich aj do ochrannej fólie a mať tiež na kufri zámok.

Jeden z tipov, ktorý vám môže zaručiť to, že sa vaša batožina nestratí či nepoškodí je, ak si na kufor dáte nápis typu “I love baggage handlers.”, alebo niečo v tom duchu, že máte radi zamestnancov letiska. Určite to zamestnancom vyčarí úsmev na tvári a budú k vášmu kufru ohľaduplnejší. :-)

Aký je postup pri odškodnení za meškanie batožiny?

V prípade, že zistíte, že sa k vám vaša batožina nedostala, je potrebné ísť na Oddelenie strát a nálezov a informovať o tom danú leteckú spoločnosť. Tá spraví zápis, v ktorom bude popísaná vaša batožina na základe charakteristických znakov ako farba, veľkosť či jej typ. Nezabudnite si o tomto zázname zobrať potvrdenie. Na toto oddelenie je potrebné ísť aj v prípade, že vaša batožina bola poškodená.

Nezabudnite si pozrieť našu ponuku a vybrať si ten správny cestovný kufor na 4 kolieskach na vaše cesty.

Rubriky blogu

ODBlZj