Barion Pixel Cigarety do lietadla | Pobalsa.sk

Koľko cigariet si môžete zobrať do lietadla?

05.03.2018

Koľko cigariet si môžete zobrať do lietadla?

Odpoveď na túto otázku sa dozviete práve v tomto článku.

Pre veľa ľudí je častokrát taký let lietadlom celkom stresujúcou záležitosťou, a tak potrebujú mať pri sebe nejakú tu cigaretu. Niektorí ľudia zas patria k fajčiarom, ktorí si chcú zobrať na cesty svoju obľúbenú značku cigariet alebo naopak, chcú si z cudziny nejaké cigarety priniesť. Stalo sa už aj vám, že ste riešili cigarety v spojitosti s cestovaním?

Príručná batožina môže obsahovať toto všetko.

Nezabúdajte na to, že v príručnej batožine môžete prepravovať veci jedine pre vlastnú potrebu a také, ktoré nevyhnutne potrebujete počas letu. Aj v tomto prípade platí viacero obmedzení, ako napríklad, že prevážať môžete maximálne 1 liter tekutín na jednu osobu, pričom však musí byť rozdelený do menších nádobiek do 100 ml zabalených v priesvitnom obale.

Ako je to s cigaretami v príručnej batožine?

Aj cigarety a tabakové výrobky si môžete do príručnej batožiny zbaliť, ale opäť platí, že len v množstve potrebnom na cestu pre vás, maximálne 2 kartóny cigariet. Čo sa týka zapaľovačov, tak je povolený len jeden zapaľovač na osobu počas letu. Mal by byť uskladnený v plastovom vrecúšku a mali by ste ho mať priamo pri sebe počas celého letu.

Ako postupovať, ak chcete prevážať väčšie množstvo cigariet?

V takomto prípade je najlepšie prikúpiť si batožinu do podpalubia alebo si pozrieť ponuky klasických leteckých spoločností, kde však už máte batožinu do podpalubia priamo v cene letenky a celkovo vás takáto letenka nemusí vyjsť drahšie, ako letenka nejakej nízkonákladovej spoločnosti spolu s príplatkom za batožinu.

Ako je to v prípade, že chcete cigarety priniesť na Slovensko?

Niektoré z krajín Európskej únie obmedzujú počet cigariet, ktoré si môžete doviezť z iných členských krajín, ak sa v týchto krajinách neúčtuje minimálna výška spotrebnej dane. Tento limit však nesmie byť nižší ako 300 cigariet. Pred cestou do zahraničia je preto najlepšie si tieto informácie overiť s colnými orgánmi príslušnej cieľovej krajiny.

Treba byť opatrný a zbytočne neriskovať.

Môže sa stať, že ak majú colné orgány podozrenie, že prevážate tovar, ktorý nie je určený na vašu osobnú spotrebu, môžu vás požiadať, aby ste toto podozrenie vyvrátili, napríklad predložením dokladu o kúpe. Ak neviete poskytnúť dostatočné dôkazy, môže sa stať, že budete musieť zaplatiť clo alebo, že o tovar jednoducho prídete.  

Nezabudnite si pozrieť našu ponuku pánskych cestovných kufrov alebo dámskych cestovných kufrov a vyberte si kufor presne na mieru!

Rubriky blogu

YmZhN